Strona główna

2018-03-28

Ministerstwo Zdrowia bierze pod lupę programy lekowe

Podczas debaty w Rynku Zdrowia dotyczącej immunoonkologii, wiceminister Marcin Czech zapowiedział zmianę przepisów dotyczących rozszerzania istniejących już programów lekowych o nowe substancje.

więcej >>

2018-03-20

Dichlorek radu (Xofigo) - przeciwskazania stosowania

Firma Bayern AG w porozumieniu z Europejską Agencją ds. Leków (EMA) I Urzędem Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL) przekazała informacje na temat stosowania dichlorku radu.

więcej >>

2018-03-07

Nowe możliwości diagnostyczne w kierunku raka prostaty

Rak prostaty jest najczęstszym po raku płuc nowotworem złośliwym wśród mężczyzn. W Polsce co roku umiera z jego powodu 4 tys. osób. Do tego, wciąż stanowi temat tabu, a wielu mężczyzn ignoruje dolegliwości z nim związane.

więcej >>

2018-02-20

Sekwencyjne leczenie okazuje się fikcją

Zasady refundowania leków dla chorych na raka prostaty zostały tak sformułowane, że jeśli pacjent dostanie jeden z tych preparatów, to drugi bezpłatnie już mu nie przysługuje.

więcej >>

2017-12-20

Uwaga na lek stosowany w terapii pacjentów z nowotworem prostaty

Nowy lek zawierający dichlorek radu (Xofigo), dostępny od listopada w ramach programu lekowego "Leczenie opornego na kastrację raka gruczołu krokowego" może wywoływać poważne skutki w przypadku skojarzenia go w procesie terapeutycznym z lekami zawierającymi octan abirateronu oraz prednizolon.

więcej >>