Strona główna

2014-03-19

Konsultant krajowy w dziedzinie urologii: konieczna zmiana wyceny procedur

Konieczna jest zmiana wyceny procedur urologicznych i zaprzestanie represyjnych kontroli oddziałów urologicznych ze strony NFZ - przekonywał konsultant krajowy w dziedzinie urologii prof. Marek Sosnowski na wtorkowym posiedzeniu senackiej Komisji Zdrowia.

więcej >>

2014-02-20

Nowatorskie zabiegi w leczeniu raka prostaty

Zabiegi leczenia raka prostaty metodą HIFU przy użyciu zrobotyzowanego urządzenia drugiej generacji Focal One rozpoczęto w Szpitalu Eskulap w Osielsku k. Bydgoszczy. Jest to pierwsza w Polsce i trzecia w Europie klinika posiadająca taką aparaturę.

więcej >>

2014-01-03

Zarządzenie NFZ dotyczące umów w rodzaju zaopatrzenie w wyroby medyczne.

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował zarządzenie, z dnia 24 grudnia 2013r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju zaopatrzenie w wyroby medyczne.

więcej >>

2013-12-13

Nowe rozporządzenie, stare limity cenowe na środki absorpcyjne

Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie, zostało opublikowane w dniu 9.12.2013r. Zgodnie z zapowiedziami ministerstwa, zwiększono limity finansowania na niektóre wyroby medyczne. Zmiany te nie dotyczą jednak osób korzystających z refundacji na środki absorpcyjne.

więcej >>

2013-04-16

Narastający eksport medykamentów z kraju - powodem braku leków dla polskich pacjentów.

W okresie niespełna miesiąca, od końca lutego do początku marca br. Naczelna Rada Aptekarska odnotowała ponad 500 zgłoszeń o brakach leków, w tym środków na nowotwór stercza.

więcej >>